WMF 950 S

 
PRODUCENT: WMF
WMF 950 S

WMF 950 S

WMF 950 S to wysokiej jakości profesjonalny automatyczny ekspres do kawy spełniający  zapotrzebowanie na kawę na poziomie do 50 kaw dziennie. Ekspres podaje napoje na bazie kawy i ciepłego lub ciepłego spienionego mleka, jak np.: Espresso i Café Crème, Cappuccino, Café Latte, Flat White, Latte Macchiato.


Rekomendowana wydajność 50 kaw dziennie.
Zastosowanie: Małe biura, małe lokale usługowe

WMF 950 S to wysokiej jakości profesjonalny automatyczny ekspres do kawy spełniający  zapotrzebowanie na kawę na poziomie do 50 kaw dziennie. Ekspres podaje napoje na bazie kawy i ciepłego lub ciepłego spienionego mleka, jak np.: Espresso i Café Crème, Cappuccino, Café Latte, Flat White, Latte Macchiato.


Rekomendowana wydajność 50 kaw dziennie.
Zastosowanie: Małe biura, małe lokale usługowe

pliki do pobrania
WMF 950 S
Folder j. polski
WMF 950 S
Instrukcja aktualizacji oprogramowania j. polski
WMF 950 S
Wymiary i dokumentacja techniczna montażu j. angielski

pliki do pobrania

WMF 950 S
Folder j. polski
WMF 950 S
Instrukcja aktualizacji oprogramowania j. polski
WMF 950 S
Wymiary i dokumentacja techniczna montażu j. angielski

specyfikacja

MODEL
Szerokość
Głębokość
Wysokość
Ilość młynków do kawy
Pojemnik na czekoladę
Podłączenie do wody
Zbiornik na wodę
Plug & Clean
Świeże mleko
Mleko w proszku
Dynamic Milk
Wydajność dzienna
Masa
Moc
Zasilanie
WMF 950 S
303 mm
528 mm
562 mm
1
Nie
Tak (opcja)
Tak, wbudowany (1,8 l)
Tak
Tak (za pomocą zewnętrznej lodówki lub sztycy w kartonie mleka)
Nie
Nie
do 50 kaw
ok. 20 kg
2,6 - 2,8 kW
230 V

Informacje

WMF 950 S automatyczny ekspres do kawy

Automatyczny ekspres do kawy WMF 950 S oferuje doskonałe doznania smakowe w atrakcyjnej cenie i stanowi idealne wprowadzenie w świat specjałów kawowych, znanych z bogatej oferty profesjonalnych ekspresów do kawy WMF. Czy to dla małych firm, firm rozpoczynających działalność, przestrzeni co-workingowych, salonów fryzjerskich czy studiów fitness - WMF 950 S z pewnością zachwyci wyrafinowane gusta wszystkich miłośników kawy. Dzięki szerokiej gamie napojów, łatwej obsłudze oraz niezawodnej i długotrwałej pracy, najmniejszy profesjonalny ekspres do kawy WMF nie tylko zrobi wrażenie na Twoim zespole, ale także spełni oczekiwania Twoich klientów.


WMF 950 S posiada wydajność dzienna do 50 kawKażda filiżanka to chwila wyjątkowej  przyjemności


Dzięki średniej wydajności do 50 filiżanek kawy dziennie WMF 950 S jest idealnym rozwiązaniem np. dla małych biur, studiów fitness lub salonów fryzjerskich. Filiżanka za filiżanką, ekspres oferuje niezawodną wydajność i najwyższą jakość kawy.

WMF 950 S sterowanie za pomocą wysokiej jakości ekranu dotytkowegoBezproblemowa obsługa na 7-calowym ekranie


Duży wyświetlacz dotykowy umożliwia prostą i intuicyjną obsługę. Menu napojów można łatwo przeglądać.
Chcesz, aby obudziło Cię espresso? A może wolisz łagodne latte macchiato? Wstępnie ustawione opcje napojów ułatwiają podjęcie decyzji i można je dostosować do własnych upodobań.

WMF 950 S kompatkowe wymiary automatycznego ekspresu do kawyKompaktowa konstrukcja


Dzięki smukłym kształtom automatyczny ekspres do kawy WMF 950 S idealnie nadaje się do miejsc o niewielkiej przestrzeni - bez kompromisów w zakresie typowego dla WMF wzornictwa premium oraz doskonałej jakości kawy. Idealnie nadaje się do biur i miejsc obsługi klienta, w których chcesz zaoferować wszystko, czego oczekujesz od profesjonalnego ekspresu do kawy jednocześnie oszczędzający miejsce.

WMF 950 S pojemnik na kawę ziarnistąPojemnik na kawę


Zbiornik na kawę ziarnistą mieści łącznie 750 gramów ziaren kawy, co zapewnia długą i niezawodną przyjemność z picia kawy. Pojemnik na kawę ziarnistą jest wygodnie umieszczony nad urządzeniem i można go łatwo wyjąć w celu łatwiejszego czyszczenia.

WMF 950 S bogactwo napojów kawowychBogactwo napojów


Dzięki 21 wstępnie ustawionym wariantom napojów ekspres WMF 950 S zapewnia inspirację i pomoc w wyborze odpowiedniego napoju. Brakuje Ci idealnego przepisu na Twój ulubiony napój kawowy? Wszystkie receptury napojów można łatwo dopasować, a indywidualne preferencje można zapisać w ustawieniach. Z systemem Basic Milk (Gorące mleko, gorące mleko spienione – automatyczny system spieniania mleka venturi) zaoferujesz swoim klientom napoje z idealną mleczną pianką i gorącą kawę mleczną (uwaga, napoje mleczne wymagają mleka o temperaturze ok. 5°C). 

Wstępnie ustawienia pojedynczych napojów: ristretto, espresso, espresso macchiato, americano, café crème, flat white, mleko, gorąca woda, cappuccino, latte macchiato, mleko, pianka mleczna.
Zaprogramowane ustawienia dla podwójnego wydawania napojów: ristretto, espresso, café crème, cappuccino, latte, espresso macchiato, flat white
Dla dzbanków: dzbanek café crème, dzbanek americano, dzbanek gorącej wody

WMF 950 S automatyczne czyszczenieŁatwe i szybkie czyszczenie ekspresu z systemem Click+Clean


Automatyczny ekspres WMF 950 S jest wyjątkowo łatwy w czyszczeniu. Codziennie konieczne jest tylko krótkie płukanie linii mlecznej podczas wyłączania ekspresu. Urządzenie dodatkowo przypomina o cotygodniowym czyszczeniu za pomocą komunikatu na wyświetlaczu. Dzięki opatentowanemu systemowi Click+Clean jest to dziecinnie proste: wystarczy podłączyć wąż na mleko do wylewki gorącej wody i uruchomić program czyszczenia na wyświetlaczu.


WMF 950 S automatyczny ekspres w biurze


Konfiguracja i instalacja


W pełni automatyczne ekspresy WMF każdego dnia wykonują wspaniałą pracę. Abyś mógł w pełni korzystać z ich doskonałej jakości, jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas pierwszej konfiguracji. Dzięki tym prostym krokom Twój nowy WMF 950 S stanie się w krótkim czasie niezawodnym członkiem zespołu i zorientowanym na obsługę asystentem klienta.

Prawidłowe rozpakowanie WMF 950 S

Te kilka prostych wskazówek pokaże Ci, jak prawidłowo rozpakować urządzenie z opakowania transportowego, aby go nie uszkodzić.

Rozpoczęcie pracy z WMF 950 S

Od prawidłowej konfiguracji do pierwszego espresso: jak używać ekspresu po raz pierwszy

 

Prawidłowa instalacja filtra do wody

W przypadku wody o twardości węglanowej powyżej 5°dKH zalecamy stosowanie filtra wody, aby uzyskać optymalną jakość kawy. Jest on wkładany do zbiornika na wodę, a następnie jego parametry są konfigurowane za pomocą wyświetlacza.

 

Opcja zasilania wodnego

WMF 950 S może być dostarczony zarówno z wbudowanym zbiornikiem na wodę, jak i ze stałym przyłączem wody. Przed instalacją należy upewnić się, że gwint i rozmiar złączy są zgodne.


Obsługa


WMF 950 S jest nie tylko niezawodny w działaniu, ale również łatwy w obsłudze. Dzięki temu zarówno klienci, jak i członkowie zespołu mogą samodzielnie przygotowywać profesjonalne specjały kawowe. Duży wyświetlacz z łatwością prowadzi przez cały proces i oferuje liczne możliwości zmian.


Wybór i przygotowanie kawowych specjałów

Wystarczy umieścić filiżankę lub szklankę na tacce ociekowej, dopasować wysokość wylewki i wybrać ulubiony napój kawowy na wyświetlaczu. Ekspres zrobi resztę.

 

Wyświetlacz - Twoje centrum sterowania


Duży wyświetlacz dotykowy ekspresu WMF 950 S jest bardzo łatwy w obsłudze. Ponadto w menu można ustawić ilość napełnienia, moc kawy i własne warianty kawy.

 

Ustawienie właściwej ilości zmielonej kawy

Aby uzyskać doskonałe rezultaty podczas parzenia kawy, potrzebna jest idealna ilość zmielonej kawy. Dlatego zalecamy kalibrację przy pierwszym użyciu ekspresu, po zmianie rodzaju ziaren lub przynajmniej raz w roku, co pozwoli określić optymalną ilość zmielonej kawy do Twoich kawowych kreacji


Czyszczenie, odkamienianie i pielęgnacja


Aby móc zapewnić niezawodną obsługę i doskonałą kawę w długim okresie czasu, niezbędne jest prawidłowe czyszczenie i pielęgnacja ekspresu WMF 950 S. Aby każdy w zespole mógł się do tego przyczynić, czyszczenie zostało zaprojektowane tak, aby było tak nieskomplikowane, jak to tylko możliwe, a wszystkie kroki są jasno przedstawione na wyświetlaczu.


Codzienna pielęgnacja - wieczorna rutyna bez wysiłki


WMF 950 S powinien być czyszczony codziennie po zakończeniu pracy. Podczas wyłączania ekspres automatycznie przypomina o konieczności podłączenia węża na mleko do wylewki gorącej wody. Naciśnięcie przycisku wyłączania powoduje automatyczne rozpoczęcie tego procesu.

Kompletne czyszczenie ekspresu - raz na tydzień lub co 250 kaw


Ekspres z wyprzedzeniem informuje na wyświetlaczu o konieczności przeprowadzenia czyszczenia systemu, dzięki czemu można je zaplanować w elastyczny sposób. Do czyszczenia wymagane są tabletki czyszczące WMF. Ponadto zaleca się dokładne czyszczenie wylewki kombinowanej i zbiornika na wodę co najmniej raz w tygodniu.

 

Ręczna konserwacja systemu mleka - płukanie, usuwanie i czyszczenie


Przy częstym użytkowaniu system mleczny urządzenia WMF 950 S powinien być regularnie płukany, a poszczególne jego części moczone w płynie czyszczącym. Do tego celu potrzebny jest specjalny środek czyszczący WMF do spieniacza mleka, który znajduje się w zestawie.

 

Czyszczenie i demontaż zbiornika na kawę


Czyszczenie odbywa się w razie potrzeby za pomocą wilgotnej ściereczki. Dzięki automatycznej blokadzie przy wyjmowaniu pojemnika na ziarna, resztki ziaren nie są rozsypywane.

 

Okamienianie ekspresu


Aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym osadzaniem się kamienia i aby zawsze uzyskiwać doskonały aromat kawy, WMF 950 S należy odkamieniać , gdy pojawi się taka innformacja na wyświetlaczu. Wymagany jest adapter Click+Clean i płynny środek do odkamieniania WMF. Ostrożnie: Podczas odkamieniania urządzenie kilkakrotnie przepłukuje wylewkę bardzo gorącą wodą.


Często zadawane pytania


Do jakich miejsc jest dedykowany WMF 950 S?

WMF 950 S, o wydajności około 50 filiżanek dziennie, to najmniejszy w pełni automatyczny ekspres do kawy WMF dla sektora profesjonalnego. Łatwa obsługa i doskonała jakość kawy są zatem idealne dla małych biur, firm rozpoczynających działalność, przestrzeni coworkingowych lub małych firm, takich jak studia fitness czy salony fryzjerskie.

Jakie akcesoria są załączone do ekspresu?

Wraz z urządzeniem dostarczane są wszystkie elementy niezbędne do jego użytkowania: wąż do mleka, sztyca do mleka w kartonie, środki czystości WMF, dostosowane do WMF 950 S szczotki czyszczące oraz zestaw stałego podłączenia do wody.

Jakie są wymiary ekspresu WMF 950 S?

Dzięki niewielkim wymiarom - 303 x 528 x 562 mm (szer./gł./wys.) wraz ze zbiornikiem na kawę ziarnistą - ten w pełni automatyczny ekspres zmieści się także w niewielkich pomieszczeniach.

Co jest potrzebne do rozpoczęcia pracy z WMF 950 S?

WMF 950 S wymaga do uruchomienia tylko podłączenia do prądu. Woda jest dostarczana za pomocą wbudowanego zbiornika na wodę (ok. 1,8 litra) lub opcjonalnie przez stałe przyłącze.

Czy można używać różnych rodzajów mleka?

Tak, WMF 950 S może być również używany z alternatywnymi źródłami mleka. Zalecamy stosowanie mleka w wersji "barista" ze względu na lepsze właściwości spieniające.

Jak wygląda proces odkamieniania ekspresu?

WMF 950 S niezawodnie przypomina o konieczności regularnego usuwania kamienia. Proces ten można uruchomić w menu > konserwacja > odkamienianie, a na wyświetlaczu pojawi się wygodny przewodnik przez cały proces.
Szczegółowe informacje na temat poszczególnych etapów można znaleźć w instrukcji obsługi lub obejrzeć nasze filmy instruktażowe w części Czyszczenie, odkamienianie i pielęgnacja.

Mam problem z założeniem tacki ociekowej, jak ją zamontować poprawnie?

Może się to zdarzyć, jeśli tacka ociekowa została wyjęta, a zaparzacz nie znajdował się w pozycji standardowej. Najpierw należy sprawdzić, czy zaparzacz znajduje się w pozycji standardowej. Jeśli nie, należy wyjąć pojemnik na fusy. Po włożeniu tacki ociekowej zaparzacz może powrócić do pozycji standardowej. Po ponownym wyjęciu tacki ociekowej i ponownym włożeniu pojemnika na fusy, tacka ociekowa powinna również bez trudu wrócić na swoje miejsce.

Co mogę zrobić, jeżeli młynek się zablokował?

Wyłączyć urządzenie i odłączyć je od zasilania. Wyjąć pojemnik na kawę ziarnistą i wyjąć z młynka pozostałe ziarna kawy. Następnie można zmienić ustawienie mielenia na grubsze i ponownie założyć pojemnik na kawę ziarnistą.
Po ponownym podłączeniu urządzenia do prądu przygotować napój testowy i ustawić młynek na żądane ustawienie po skutecznym usunięciu blokady.
Jeśli to nie rozwiąże problemu, skontaktuj się z naszym Serwisem. Z przyjemnością udzielimy Ci pomocy.


Akcesoria i środki czystości


Lodówka na mleko WMF 3,5 litra dla ekspresu gastronomicznego WMF

Lodówka na mleko nablatowa o pojemności 3,5 litra


Wyjmowany zbiornik na mleko, zamykana, wymienna uszczelka drzwi, zakres pracy 2°- 8℃, wyposażona w termostat. Wersja dla ekspresu WMF 950 S posiada przyłącze po prawej i lewej stronie - index 03 9190 0013

Szerokość:  228 mm
Głębokość:  469 mm
Wysokość:  344 mm
Zbiornik na mleko: 3,5 litra (wyjmowany)
Masa:  13,5 kg
Moc:  0,08 kW
Zasilanie:  230 V

Tabletki do czyszczenie automatycznego ekspresu WMF  33 2332 4000

Tabletki do czyszczenia ekspresu


Tabletki używane podczas mycia ekspresu (raz w tygodniu lub po 250 zaparzonych kawach). Opakowanie 1,3g x 100 tabletek. Index: 33 2332 4000

Płyn do czyszczenia linii mleka w ekspresach gastronomicznych WMF

Środek do czyszczenia spieniacza mleka


Płyn do czyszczenia elementów spieniacza mleka - opakowanie 1 litr. Index 33 0683 6000

 

 

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.