WMF 1500 S+

 
PRODUCENT: WMF
WMF 1500 S+

WMF 1500 S+

Profesjonalny automatyczny ekspres do kawy WMF 1500 S+.


 Rekomendowana wydajność 180 kaw dziennie. 
Zastosowanie: Sklepy, Hotele, Lodziarnie, Cukiernie, Stacje Paliw, C-Stores.

Profesjonalny automatyczny ekspres do kawy WMF 1500 S+.


 Rekomendowana wydajność 180 kaw dziennie. 
Zastosowanie: Sklepy, Hotele, Lodziarnie, Cukiernie, Stacje Paliw, C-Stores.

pliki do pobrania
Deklaracja zgodności
WMF 1500 S+ DTR
Dokumentacja techniczno-rozruchowa j. polski
Katalog Kawowy Primulator
Katalog Kawowy Primulator
WMF 1500 S+
Katalog j.ang.
WMF 1500 S+
DTR PL
WMF 1500 S+
Wymiary
WMF 1500 S+
Dokumentacja techniczna montażu (Basic i Easy Milk)
WMF 1500 S+
Dokumentacja techniczna montażu (Dynamic Milk)

pliki do pobrania

Deklaracja zgodności
WMF 1500 S+ DTR
Dokumentacja techniczno-rozruchowa j. polski
Katalog Kawowy Primulator
Katalog Kawowy Primulator
WMF 1500 S+
Katalog j.ang.
WMF 1500 S+
DTR PL
WMF 1500 S+
Wymiary
WMF 1500 S+
Dokumentacja techniczna montażu (Basic i Easy Milk)
WMF 1500 S+
Dokumentacja techniczna montażu (Dynamic Milk)

specyfikacja

MODEL
Szerokość
Głębokość
Wysokość
Ilość młynków do kawy
Pojemnik na czekoladę
Podłączenie do wody
Zbiornik na wodę
Plug & Clean
Świeże mleko
Dynamic Milk
Wydajność dzienna
Masa
Moc
Zasilanie
WMF 1500 S+
325 mm
590 mm
706 mm
1 lub 2 (w zależności od wybranej konfiguracji)
Tak (opcja)
Tak (opcja)
Tak (4,5 liltra)
Tak (opcja)
Tak
Tak (opcja)
180 napojów
ok. 37 kg
2,75 - 3,25 kW
230 V

Informacje

WMF 1500 S+ Profesjonalny automatyczny ekspres do kawy

WMF 1500 S+ to model klasy premium automatycznych ekspresów do kawy WMF. 10" ekran dotykowy wynosi sposób komunikacji z ekspresem na nowy poziom. Ekran można w pełni dostosować pod względem graficznym, funkcjonalnym i językowym, a dodatkowo przy każdym z napojów mogą się pojawiać informacje na temat wartości odżywczych. Nowe żarna młynków do kawy zapewniają mniejsze pylenie podczas mielenia i wysoką precyzję, co zapewnia maksymalną trwałość i łatwość konserwacji. O stałą i wysoką jakość kawy dba innowacyjny system Dynamic Coffee Assist, który kontroluje i automatycznie reguluje optymalne parametry do zaparzenia idealnego espresso. Opcjonalny system Dynamic Milk daje całkowicie nowe możliwości tworzenia napojów na bazie kawy i mleka - możesz przygotowywać napoje kawowe łącząc je z zimnym lub ciepłym spienionym mlekiem o dowolnie wybranej konsystencji. Wyposażając ekspres w stację syropową można stworzyć nowe interpretacje swoich ulubionych napojów dodając do nich syropy smakowe.


 Opcjonalnie można ekspres uzupełnić o następujące elementy:


Drugi młynek • Czekolada/topping • Twinchoc/Twintopping • Zewnętrzny zbiornik na fusy •  Nóżki (100mm) • Automatyczna głowica (modele z Basic i Easy Milk) • Świeża kawa filtrowana •  Cup Sensor • AutoClean


Cechy


Wydajność

Rekomendowana wydajność automatycznego ekspresu do kawy WMF 1500 s+ to ok. 180 kaw dziennie. 

WMF 1500 S+ panel sterowania

10" calowy wyświetlacz

Wyświetlacz dotykowy z realistycznym przedstawieniem produktów i możliwością personalizacji wyglądu menu. Nawigacja jest intuicyjna, przy użyciu menu dotykowego. Idealny do prezentacji informacji o wartościach odżywczych, jak i wyświetlania filmów lub grafik, na przykład do promocji ofert specjalnych o określonych porach dnia. 

WMF 1500 S+ Dynamic Coffee Assist System ten kontroluje i automatycznie reguluje optymalne parametry do zaparzenia idealnego espresso

System Dynamic Coffee Assist

System ten kontroluje i automatycznie reguluje optymalne parametry do zaparzenia idealnego espresso za każdym razem. DCA przez cały czas monitoruje ustawienia żaren, aby utrzymać ustawiony, nominalny przepływ oraz automatycznie je reguluje wprowadzając wymagane korekty. 

WMF 1500 S+ Dynamic Milk Assist Innowacyjna technologia Dynamic Milk Assist zapewnia stałą i wysoką jakość wszystkich napojów mlecznych.

System Dynamic Milk Assist

Innowacyjna technologia Dynamic Milk Assist zapewnia stałą i wysoką jakość wszystkich napojów mlecznych. Korzystając z wbudowanych czujników stale monitoruje temperaturę mleka w lodówce oraz jego przepływ w ekspresie. W oparciu o te wartości reguluje i dopasowuję m.in. prace pompy mleka, aby stworzyć idealną piankę mleczną o wybranej wcześniej konsystencji. Ponadto, DMA informuje o braku mleka w lodówce. 

WMF 1500 S+ Wylewka kawy automatycznie dostosowuje swoje położenie do optymalnej wysokości

Głowica - wylewka kawy

Wylewka kawy automatycznie dostosowuje swoje położenie do optymalnej wysokości dla każdego wybranego napoju. Pozwala to na dopasowanie każdego rodzaju kubka oraz podawania napojów w idealnej temperaturze. Dodatkową korzyścią jest czysta przestrzeń wydawania napojów. Funkcja jest opcjonalna i dostępna tylko, jeśli zainstalowany jest system Dynamic Milk.

WMF 1500 S + pozwala na zamontowanie w zależności od wybranej konfiguracji do 3 zbiorników na produkty,

Zbiorniki na kawę i czekoladę

WMF 1500 S + pozwala na zamontowanie w zależności od wybranej konfiguracji do 3 zbiorników na produkty, które są zamykane oraz łatwe i szybkie w demontażu. Pojemniki na ziarna po lewej i prawej stronie mogą pomieścić do ok. 1100 g ziaren, a środkowy ma pojemność do ok. 700 g. Pojemnik na czekoladę może pomieścić do ok. 2000 g w powiększonej opcji.

Nowe żarna młynków do kawy zapewniają mniejsze pylenie podczas mielenia i wysoką precyzję WMF 1500 S+

Młynki do kawy

Nowe żarna młynków do kawy zapewniają mniejsze pylenie podczas mielenia i wysoką precyzję, co gwarantuje ich maksymalną trwałość i łatwość konserwacji. Aby zaoferować swoim klientom szeroki wybór kaw, można użyć do dwóch różnych młynków do stworzenia bogatego menu.

WMF 1500 S+ Podświetlane panele boczne

Podświetlane panele boczne

Boczne panele świetlne (możliwość dopasowania indywidualnej kolorystyki) to nie tylko elegancki wygląd, ale również ułatwienie codziennej pracy. W przypadku np. konieczności napełnienia zbiornika na ziarna kawy, panele zaczną ostrzegawczo migać dając informację personelowi.

WMF 1500 S+ Dopasowanie wielkości napojów

Dopasowanie wielkości napojów

Szybka i intuicyjna zmiana wielkości napojów (przed wydaniem) za pomocą łatwego w obsłudze suwaka dotykowego na ekranie ekspresu.

WMF 1500 S+ Podgrzewacz filiżanek WMF SteamJet 

Podgrzewacz filiżanek WMF SteamJet 

Dzięki wbudowanemu w podstawę systemowi podgrzewania filiżanek parą wodną, podawane espresso lub Cafe Creme dłużej utrzyma odpowiednią temperaturę i aromat.

Stacja syropowa

Wyposaż ekspres w stację z syropami smakowymi i wzbogać swoje menu. Syropy dodawane są bezpośrednio do napojów przygotowywanych przez ekspres WMF. Stacja posiada pojemnik na 4 syropy, które są wybierane bezpośrednio z menu ekspresu.

Bogactwo napojów

Odkryj całkowicie nowe możliwości tworzenia napojów na bazie kawy i mleka. Od teraz możesz przygotowywać napoje kawowe, łącząc je z zimnym lub ciepłym, spienionym mlekiem o dowolnie wybranej konsystencji dzięki opcjonalnemu systemowi spieniania mleka Dynamic Milk.

Oszczędność energii

Możesz skorzystać z ustawień trybu Eco, aby zmniejszy zużycie energii. 

Zgodność z HACCP

Wszystkie profesjonalne ekspresy do kawy WMF spełniają standardy HACCP. Ekspresy pozwalają m.in. na pobranie danych dotyczących czyszczenia ekspresu, wykonania zapasowych kopii danych jak i aktualizacji oprogramowania przez port USB.

CoffeeConnect

WMF CoffeeConnect zmienia potencjał ekspresów do kawy, dając im możliwość dostarczania cennych danych i odbierania instrukcji zdalnie. Pozwala to na: przeglądanie danych dotyczących sprzedaży, informacji o usługach w dowolnym miejscu i czasie, otrzymywanie ostrzeżeń o np. niskim poziomie surowców lub konieczności konserwacji. Dzięki temu, że system również wysyła dane do ekspresu, pozwala to m.in. na przesyłanie spersonalizowanych reklam bezpośrednio do pamięci urządzenia.


AUTOMATYCZNE I BEZOBSŁUGOWE MYCIE EKSPRESU AUTOCLEAN 


W przełomowym, oszczędzającym czas, nowym rozwiązaniu ręczne czyszczenie systemów kawy i mleka w wybranych modelach profesjonalnych ekspresów do kawy WMF staje się przeszłością. Wystarczy raz skonfigurować cykl czyszczenia, a system WMF AutoClean zajmie się resztą - niezależnie i automatycznie. Automatyzując proces czyszczenia, system WMF AutoClean dodatkowo rozszerza listę innowacji wprowadzonych przez firmę WMF w celu zaoszczędzenia czasu, zwiększając wygodę z użytkowania profesjonalnego ekspresu do kawy.

Automatyczne czyszczenie profesjonalnego ekspresu do kawy WMF

Jak działa czyszczenie systemu mleka?

Proces czyszczenia systemu mleka również rozpoczyna się w pełni automatycznie. Wystarczy podłączyć przewód mleka do adaptera i płukanie rozpocznie się automatycznie - bez dodatkowego wysiłku ze strony pracownika. Co więcej, płyn do czyszczenia systemu mlecznego jest dozowany automatycznie - należy go wymieniać tylko raz na 40 cykli czyszczenia.

Automatyczne czyszczenie profesjonalnego ekspresu do kawy WMF

Jak działa czyszczenie ekspresu do kawy? 

WMF AutoClean eliminuje potrzebę ręcznego czyszczenia ekspresu do kawy. Granulat czyszczący jest przechowywany w ekspresie i dozowany automatycznie; granulat czyszczący należy wymieniać tylko raz na 60 cykli czyszczenia. Po skonfigurowaniu cyklu czyszczenia - prostego procesu, który wystarczy wykonać tylko raz - urządzenie czyści się automatycznie w wybranym czasie.  Po zakończeniu czyszczenia ekspres jest natychmiast gotowy do pracy.

Korzyści ze stosowania systemu AutoClean 

 • W PEŁNI AUTOMATYCZNE CZYSZCZENIE
  Czyszczenie systemu mleka i kawy rozpoczyna się i przebiega automatycznie. Nawet dozowanie granulatu i płynu do czyszczenia jest automatyczne i precyzyjne.
 • JEDNORAZOWA KONFIGURACJA
  Aby zapewnić maksymalną niezawodność, cykl czyszczenia wystarczy zdefiniować tylko raz.
 • 60 CYKLI CZYSZCZENIA (UKŁAD ZAPARZANIA KAWY)
  Granulat do systemu czyszczenia kawy wymaga uzupełnienia dopiero po 60 cyklach.
 • 40 CYKLI CZYSZCZENIA (LINIA MLEKA)
  Płyn do systemu czyszczenia mleka wymaga wymiany dopiero po 40 cyklach.
 • RÓWNOLEGŁE PŁUKANIE PRZEWODU MLEKA PODCZAS NAPEŁNIANIA
  Przewód linii mleka jest płukany podczas uzupełniania mleka, co skraca przestoje.

Opcja dostępna dla ekspresu: WMF 1500 S+ i 5000 S+ z systemem Dynamic Milk (opcja nie może być łączona z funkcją Cup Guard i Chilled Coffee).System spieniania mleka DYNAMIC MILK


Orzeźwiające, zimne Latte... ...a może ciepłe, kremiste Cappuccino?
Odkryj całkowicie nowe możliwości tworzenia napojów na bazie kawy i mleka. Od teraz możesz przygotowywać napoje kawowe, łącząc je z zimnym lub ciepłym, spienionym mlekiem o dowolnie wybranej konsystencji.


Mleko spieniane na zimno
3 poziomy spienienia mleka na zimno pozwalają na przygotowanie różnorodnych napojów, takich napojów jak np. shake, mrożone Latte (po dodaniu kostek lodu).


Mleko spieniane na ciepło
4 różne konsystencje pozwalające na przygotowanie szerokiej gamy napojów: od Latte, Cappuccino do Latte Macchiato przy wyjątkowej jakości spienionego mleka.


Wszystko to jest możliwe dzięki nowemu, innowacyjnemu systemowi spieniania mleka WMF Dynamic Milk (Opcja). WMF SMARTREMOTE
Bezdotykowe i samoobsługowe zamawianie napojów


Bezdotykowe samoobsługowe zamawianie napojów w automatycznym ekspresie do kawy WMF

Poznaj nowy wymiar samoobsługi w ekspresach WMF – bezdotykowy, higieniczny i bezpieczny

Funkcja „WMF SmartRemote” to innowacyjne narzędzie do całkowicie bezdotykowego zamawiania i przygotowywania napojów kawowych. Wystarczy zeskanować za pomocą urządzenia mobilnego kod QR wyświetlany na ekranie ekspresu, po czym kod QR przekierowuję na generowaną dynamicznie stronę www z menu wyboru napoju.

Zaprojektowana jako aplikacja webowa SmartRemote jest kompatybilne dowolnym systemem operacyjnym, (iOS, Android, Windows lub Linux). Nie ma potrzeby pobierania i instalowania aplikacji. Jedynym narzędziem jakie potrzebują użytkownicy jest urządzenie mobilne (np. smartfon) z kamerą i przeglądarką internetową.

Rozwiązanie jest dostępne dla wszystkich automatycznych ekspresów do kawy WMF wyposażonych w system CoffeeConnect z włączonym trybem samoobsługi.


WMF PhotoSimu


Zobacz jak wygląda automatyczny ekspres do kawy WMF w rozszerzonej rzeczywistości. Pobierz aplikację na IOS lub Android i zobacz jak ekspres WMF będzie wyglądał w Twoim lokalu. Zainstaluj darmową aplikację WMF photo simu (dostępna na systemy iOS i Android). Aplikacja pozwala na wizualizację ekspresów oraz akcesoriów WMF w twoim otoczeniu.

Pobierz aplikację za darmo

 

 

 

 

 

TECHNOLOGIE

SPIENIANIE MLEKA
CZYSZCZENIE

BASIC MILK

Gorące mleko, gorące mleko spienione – automatyczny system spieniania mleka venturi 

EASY MILK

Gorące/zimne mleko, gorące spienione mleko - Automatyczny system spieniania mleka (pompa). 

DYNAMIC MILK

Gorące/zimne mleko, gorące/zimne spienione mleko, różne rodzaje gorącej i zimnej piany (patent WMF).

BASIC STEAM

Gorące napoje, gorące mleko, gorące spienione mleko. Ręczne spienianie za pomocą dyszy spieniającej.

BASIC CLEAN (dla systemu spieniania BASIC MILK i ekspresu ze zbiornikiem na wodę)

Automatyczne czyszczenie sekcji mleka za pomocą detergentu (roztwór - płyn do cappuccino WMF + woda). Następnie cały system jest płukany wodą. Ręczna wymiana pojemników na płyn myjący i wodę do płukania. Głowica powinna być zdemontowana i zanurzona w płynie myjącym 1 x dziennie. Druga czysta głowica (załączona w komplecie) powinna być założona do ekspresu.

PLUG&CLEAN (dla systemu spieniania BASIC MILK i ekspresu ze stałym podłączeniem do wody)

Automatyczny system mycia I dezynfekcji sekcji mleka za pomocą gorącej wody oraz pary. Adapter “Plug&Clean” powinien być wyjęty ze zbiornika na mleko I włączony w odpowiednie gniazdo w ekspresie lub w lodówce (zależy od opcji). Po uruchomieniu, sekcja mleka zostanie przepłukana gorącą woda oraz gorąca parą. Głowica powinna być myta ręcznie (zanurzenie w roztworze myjącym) co najmniej raz w tygodniu lub częściej o ile zachodzi taka potrzeba.

EASY CLEAN (dla systemu spieniania EASY MILK i ekspresu ze stałym podłączeniem do wody)

W pełni automatyczny system mycia za pomocą tabletki czyszczącej oraz specjalnego pojemnika „blue box”. „Blue box” z tabletką w środku musi być podłączony do ekspresu zamiast zbiornika na mleko.  Po uruchomieniu automatycznego program mycia ekspres doprowadza gorącą wodę do zbiornika, rozpuszczona tabletka tworzy roztwór myjąco-dezynfekujący, który myje całą sekcje mleka. Następnie cały system jest płukany czystą wodą. Głowica powinna być myta ręcznie (zanurzenie w roztworze myjącym) co najmniej raz w tygodniu lub częściej o ile zachodzi taka potrzeba.

CLEAN IN PLACE (dla systemu spieniania DYNAMIC MILK i ekspresu ze stałym podłączeniem do wody)

W pełni automatyczny system mycia za pomocą tabletki czyszczącej oraz specjalnego pojemnika „blue box”. „Blue box” z tabletką w środku musi być podłączony do ekspresu zamiast zbiornika na mleko.  Po uruchomieniu automatycznego program mycia, ekspres doprowadza gorącą wodę do zbiornika, rozpuszczona tabletka tworzy roztwór myjąco-dezynfekujący, który myje całą sekcje mleka. Następnie cały system jest płukany czystą wodą. Nie ma potrzeby ręcznego mycia głowicy.

Automatyczne czyszczenie profesjonalnego ekspresu do kawy WMFAutoClean

W przełomowym, oszczędzającym czas, nowym rozwiązaniu ręczne czyszczenie systemów kawy i mleka w wybranych modelach profesjonalnych ekspresów do kawy WMF staje się przeszłością. Wystarczy raz skonfigurować cykl czyszczenia, a system WMF AutoClean zajmie się resztą - niezależnie i automatycznie. Automatyzując proces czyszczenia, system WMF AutoClean dodatkowo rozszerza listę innowacji wprowadzonych przez firmę WMF w celu zaoszczędzenia czasu, zwiększając wygodę z użytkowania profesjonalnego ekspresu do kawy.

Zamknij Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności i polityką dotyczącą cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.