WMF 1500 S+

 
PRODUCENT: WMF
WMF 1500 S+

WMF 1500 S+

Profesjonalny automatyczny ekspres do kawy WMF 1500 S+.


 Rekomendowana wydajność 180 kaw dziennie. 
Zastosowanie: Sklepy, Hotele, Lodziarnie, Cukiernie, Stacje Paliw, C-Stores.

Profesjonalny automatyczny ekspres do kawy WMF 1500 S+.


 Rekomendowana wydajność 180 kaw dziennie. 
Zastosowanie: Sklepy, Hotele, Lodziarnie, Cukiernie, Stacje Paliw, C-Stores.

pliki do pobrania
Deklaracja zgodności
WMF 1500 S+ DTR
Dokumentacja techniczno-rozruchowa j. polski
Katalog Kawowy Primulator
Katalog Kawowy Primulator
WMF 1500 S+
Katalog j.ang.
WMF 1500 S+
DTR PL
WMF 1500 S+
Wymiary
WMF 1500 S+
Dokumentacja techniczna montażu (Basic i Easy Milk)
WMF 1500 S+
Dokumentacja techniczna montażu (Dynamic Milk)

pliki do pobrania

Deklaracja zgodności
WMF 1500 S+ DTR
Dokumentacja techniczno-rozruchowa j. polski
Katalog Kawowy Primulator
Katalog Kawowy Primulator
WMF 1500 S+
Katalog j.ang.
WMF 1500 S+
DTR PL
WMF 1500 S+
Wymiary
WMF 1500 S+
Dokumentacja techniczna montażu (Basic i Easy Milk)
WMF 1500 S+
Dokumentacja techniczna montażu (Dynamic Milk)

specyfikacja

MODEL
Szerokość
Głębokość
Wysokość
Ilość młynków do kawy
Pojemnik na czekoladę
Podłączenie do wody
Zbiornik na wodę
Plug & Clean
Świeże mleko
Dynamic Milk
Wydajność dzienna
Masa
Moc
Zasilanie
WMF 1500 S+
325 mm
590 mm
706 mm
1 lub 2 (w zależności od wybranej konfiguracji)
Tak (opcja)
Tak (opcja)
Tak (4,5 liltra)
Tak (opcja)
Tak
Tak (opcja)
180 napojów
ok. 37 kg
2,75 - 3,25 kW
230 V

Informacje

Profesjonalny automatyczny ekspres do kawy WMF 1500 S+WMF 1500 S+ to model klasy premium automatycznych ekspresów do kawy WMF. 


10" ekran dotykowy wynosi sposób komunikacji z ekspresem na nowy poziom. Ekran można w pełni dostosować pod względem graficznym, funkcjonalnym i językowym, a dodatkowo przy każdym z napojów mogą się pojawiać informacje na temat wartości odżywczych.


Nowe żarna młynków do kawy zapewniają mniejsze pylenie podczas mielenia i wysoką precyzję, co zapewnia maksymalną trwałość i łatwość konserwacji. O stałą i wysoką jakość kawy dba innowacyjny system Dynamic Coffee Assist, który kontroluje i automatycznie reguluje optymalne parametry do zaparzenia idealnego espresso.


Opcjonalny system Dynamic Milk daje całkowicie nowe możliwości tworzenia napojów na bazie kawy i mleka - możesz przygotowywać napoje kawowe łącząc je z zimnym lub ciepłym spienionym mlekiem o dowolnie wybranej konsystencji.


Wyposażając ekspres w stację syropową można stworzyć nowe interpretacje swoich ulubionych napojów dodając do nich syropy smakowe.


Modularna budowa

Ekspres dostępny jest w 4 gotowych konfiguracjach:

 • Model 1 - 03.1920.0050 
  Świeże mleko, Basic Milk, zbiornik na wodę, 1 młynek, (lewy pojemnik pusty - atrapa), SteamJet, opcja Jet (bypass), Basic Steam, gorąca woda, Basic Clean, LED, Dynamic Coffee Assist, Nowy 10" ekran dotykowy, WMF CoffeeConnect
 • Model 2 - 03.1920.0060
  Świeże mleko, Basic Milk, stałe podłączenie do wody, 1 młynek, (lewy pojemnik pusty - atrapa), SteamJet, opcja Jet (bypass), Basic Steam, gorąca woda, Plug & Clean, LED, Dynamic Coffee Assist Nowy 10" ekran dotykowy, WMF CoffeeConnect
 • Model 3 - 03.1920.5000 
  Świeże mleko, Easy Milk, stałe podłaczenie do wody, 1 młynek, (lewy pojemnik pusty - atrapa), SteamJet, opcja Jet (bypass), Basic Steam, gorąca woda, Easy Clean, LED, Dynamic Coffee Assist i Milk Assist, nowy 10" ekran dotykowy, WMF CoffeeConnect
 • Model 4 - 03.1920.6010 
  Świeże mleko, Dynamic Milk, stałe podłączenie do wody, 1 młynek (lewy pojemnik pusty - atrapa), SteamJet, opcja Jet (bypass), Basic Steam, gorąca woda, Clean in Place, LED, automatycznie regulująca się wysokość głowicy (wylewki kawy), Dynamic Coffee Assist i Milk Assist, nowy 10" ekran dotykowy, WMF CoffeeConnect

 Opcjonalnie można ekspres uzupełnić o następujące elementy:

 • Drugi młynek
 • Czekolada/topping
 • Twinchoc/Twintopping
 • Zewnętrzny zbiornik na fusy
 • Nóżki (100mm)
 • Automatyczna głowica (modele z Basic i Easy Milk) 
 • Świeża kawa filtrowana
 • Cup Sensor
 • AutoClean


DYNAMIC MILK


Orzeźwiające, zimne Latte... ...a może ciepłe, kremiste Cappuccino?
Odkryj całkowicie nowe możliwości tworzenia napojów na bazie kawy i mleka. Od teraz możesz przygotowywać napoje kawowe, łącząc je z zimnym lub ciepłym, spienionym mlekiem o dowolnie wybranej konsystencji.


Mleko spieniane na zimno
3 poziomy spienienia mleka na zimno pozwalają na przygotowanie różnorodnych napojów, takich napojów jak np. shake, mrożone Latte (po dodaniu kostek lodu).


Mleko spieniane na ciepło
4 różne konsystencje pozwalające na przygotowanie szerokiej gamy napojów: od Latte, Cappuccino do Latte Macchiato przy wyjątkowej jakości spienionego mleka.


Wszystko to jest możliwe dzięki nowemu, innowacyjnemu systemowi spieniania mleka WMF Dynamic Milk (Opcja). WMF PhotoSimu


Zobacz jak wygląda automatyczny ekspres do kawy WMF w rozszerzonej rzeczywistości. Pobierz aplikację na IOS lub Android i zobacz jak ekspres WMF będzie wyglądał w Twoim lokalu. Zainstaluj darmową aplikację WMF photo simu (dostępna na systemy iOS i Android). Aplikacja pozwala na wizualizację ekspresów oraz akcesoriów WMF w twoim otoczeniu.

Pobierz aplikację za darmo

WMF SMARTREMOTE
Bezdotykowe i samoobsługowe zamawianie napojów


Bezdotykowe samoobsługowe zamawianie napojów w automatycznym ekspresie do kawy WMF

Poznaj nowy wymiar samoobsługi w ekspresach WMF – bezdotykowy, higieniczny i bezpieczny

Nowa funkcja „WMF SmartRemote” to innowacyjne narzędzie do całkowicie bezdotykowego zamawiania i przygotowywania napojów kawowych. Wystarczy zeskanować za pomocą urządzenia mobilnego kod QR wyświetlany na ekranie ekspresu, po czym kod QR przekierowuję na generowaną dynamicznie stronę www z menu wyboru napoju.

Zaprojektowana jako aplikacja webowa SmartRemote jest kompatybilne dowolnym systemem operacyjnym, (iOS, Android, Windows lub Linux). Nie ma potrzeby pobierania i instalowania aplikacji.
Jedynym narzędziem jakie potrzebują użytkownicy jest urządzenie mobilne (np. smartfon) z kamerą i przeglądarką internetową.

Rozwiązanie jest dostępne dla wszystkich automatycznych ekspresów do kawy WMF wyposażonych w system CoffeeConnect z włączonym trybem samoobsługi.


AUTOMATYCZNE I BEZOBSŁUGOWE MYCIE EKSPRESU AUTOCLEAN 


W przełomowym, oszczędzającym czas, nowym rozwiązaniu ręczne czyszczenie systemów kawy i mleka w wybranych modelach profesjonalnych ekspresów do kawy WMF staje się przeszłością. Wystarczy raz skonfigurować cykl czyszczenia, a system WMF AutoClean zajmie się resztą - niezależnie i automatycznie. Automatyzując proces czyszczenia, system WMF AutoClean dodatkowo rozszerza listę innowacji wprowadzonych przez firmę WMF w celu zaoszczędzenia czasu, zwiększając wygodę z użytkowania profesjonalnego ekspresu do kawy.

Automatyczne czyszczenie profesjonalnego ekspresu do kawy WMF

Jak działa czyszczenie systemu mleka?

Proces czyszczenia systemu mleka również rozpoczyna się w pełni automatycznie. Wystarczy podłączyć przewód mleka do adaptera i płukanie rozpocznie się automatycznie - bez dodatkowego wysiłku ze strony pracownika. Co więcej, płyn do czyszczenia systemu mlecznego jest dozowany automatycznie - należy go wymieniać tylko raz na 40 cykli czyszczenia.

Automatyczne czyszczenie profesjonalnego ekspresu do kawy WMF

Jak działa czyszczenie ekspresu do kawy? 

WMF AutoClean eliminuje potrzebę ręcznego czyszczenia ekspresu do kawy. Granulat czyszczący jest przechowywany w ekspresie i dozowany automatycznie; granulat czyszczący należy wymieniać tylko raz na 60 cykli czyszczenia. Po skonfigurowaniu cyklu czyszczenia - prostego procesu, który wystarczy wykonać tylko raz - urządzenie czyści się automatycznie w wybranym czasie.  Po zakończeniu czyszczenia ekspres jest natychmiast gotowy do pracy.

Korzyści ze stosowania systemu AutoClean 

W PEŁNI AUTOMATYCZNE CZYSZCZENIE
Czyszczenie systemu mleka i kawy rozpoczyna się i przebiega automatycznie. Nawet dozowanie granulatu i płynu do czyszczenia jest automatyczne i precyzyjne.

JEDNORAZOWA KONFIGURACJA
Aby zapewnić maksymalną niezawodność, cykl czyszczenia wystarczy zdefiniować tylko raz.

60 CYKLI CZYSZCZENIA (UKŁAD ZAPARZANIA KAWY)
Granulat do systemu czyszczenia kawy wymaga uzupełnienia dopiero po 60 cyklach.

40 CYKLI CZYSZCZENIA (LINIA MLEKA)
Płyn do systemu czyszczenia mleka wymaga wymiany dopiero po 40 cyklach.

RÓWNOLEGŁE PŁUKANIE PRZEWODU MLEKA PODCZAS NAPEŁNIANIA
Przewód linii mleka jest płukany podczas uzupełniania mleka, co skraca przestoje.

Opcja dostępna dla ekspresu: WMF 1500 S+ i 5000 S+ z systemem Dynamic Milk (opcja nie może być łączona z funkcją Cup Guard i Chilled Coffee).


 

 

Cechy

TECHNOLOGIE

SPIENIANIE MLEKA
CZYSZCZENIE

BASIC MILK

Gorące mleko, gorące mleko spienione – automatyczny system spieniania mleka venturi 

EASY MILK

Gorące/zimne mleko, gorące spienione mleko - Automatyczny system spieniania mleka (pompa). 

DYNAMIC MILK

Gorące/zimne mleko, gorące/zimne spienione mleko, różne rodzaje gorącej i zimnej piany (patent WMF).

BASIC STEAM

Gorące napoje, gorące mleko, gorące spienione mleko. Ręczne spienianie za pomocą dyszy spieniającej.

BASIC CLEAN (dla systemu spieniania BASIC MILK i ekspresu ze zbiornikiem na wodę)

Automatyczne czyszczenie sekcji mleka za pomocą detergentu (roztwór - płyn do cappuccino WMF + woda). Następnie cały system jest płukany wodą. Ręczna wymiana pojemników na płyn myjący i wodę do płukania. Głowica powinna być zdemontowana i zanurzona w płynie myjącym 1 x dziennie. Druga czysta głowica (załączona w komplecie) powinna być założona do ekspresu.

PLUG&CLEAN (dla systemu spieniania BASIC MILK i ekspresu ze stałym podłączeniem do wody)

Automatyczny system mycia I dezynfekcji sekcji mleka za pomocą gorącej wody oraz pary. Adapter “Plug&Clean” powinien być wyjęty ze zbiornika na mleko I włączony w odpowiednie gniazdo w ekspresie lub w lodówce (zależy od opcji). Po uruchomieniu, sekcja mleka zostanie przepłukana gorącą woda oraz gorąca parą. Głowica powinna być myta ręcznie (zanurzenie w roztworze myjącym) co najmniej raz w tygodniu lub częściej o ile zachodzi taka potrzeba.

EASY CLEAN (dla systemu spieniania EASY MILK i ekspresu ze stałym podłączeniem do wody)

W pełni automatyczny system mycia za pomocą tabletki czyszczącej oraz specjalnego pojemnika „blue box”. „Blue box” z tabletką w środku musi być podłączony do ekspresu zamiast zbiornika na mleko.  Po uruchomieniu automatycznego program mycia ekspres doprowadza gorącą wodę do zbiornika, rozpuszczona tabletka tworzy roztwór myjąco-dezynfekujący, który myje całą sekcje mleka. Następnie cały system jest płukany czystą wodą. Głowica powinna być myta ręcznie (zanurzenie w roztworze myjącym) co najmniej raz w tygodniu lub częściej o ile zachodzi taka potrzeba.

CLEAN IN PLACE (dla systemu spieniania DYNAMIC MILK i ekspresu ze stałym podłączeniem do wody)

W pełni automatyczny system mycia za pomocą tabletki czyszczącej oraz specjalnego pojemnika „blue box”. „Blue box” z tabletką w środku musi być podłączony do ekspresu zamiast zbiornika na mleko.  Po uruchomieniu automatycznego program mycia, ekspres doprowadza gorącą wodę do zbiornika, rozpuszczona tabletka tworzy roztwór myjąco-dezynfekujący, który myje całą sekcje mleka. Następnie cały system jest płukany czystą wodą. Nie ma potrzeby ręcznego mycia głowicy.

Zamknij Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności i polityką dotyczącą cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.