Ekspres automatyczny w gastronomii - jaki wybrać? Część II

Automatyczny ekspres do gastronomii WMF 1300 S

W części drugiej dowiesz się na jakie funkcje w profesjonalnym ekspresie automatycznym zwrócić uwagę, jak podążać za trendami związanymi z higieną i bezpieczeństwem mając profesjonalny ekspres automatyczny, a także na jakie możliwości personalizacji pozwalają urządzenia WMF. W tej części doradzimy Wam także, na które dodatkowe akcesoria zwrócić szczególną uwagę przy wyborze ekspresu, a także opiszemy działanie systemów czyszczenia ekspresów, które mają za zadanie ułatwić codzienną obsługę urządzeń. 


FUNKCJE PROFESJONALNEGO EKSPRESU AUTOMATYCZNEGO DO GASTRONOMII


Szukając odpowiedniego ekspresu, trzeba mieć świadomość, że to co wyróżnia profesjonalne ekspresy, od tych półprofesjonalnych i domowych, to możliwość bardzo rozbudowanego programowania. W ekspresie WMF możemy ustawić na przewijanym wyświetlaczu maksymalnie 40 receptur a dowolną ilość zapisać w pamięci urządzenia.

Ekran wyboru kawy w ekspresie gastronomicznym WMF

Dodatkowo do każdej receptury możemy zapisać odpowiedni układ opcji post selekcji, tzn. dodatkowe opcje do wyboru, takie jak: wielkość napoju, ciepłe lub zimne mleko, czy dodatki w postaci syropu (opcja dostępna w przypadku podłączenia stacji z syropami smakowymi).

Dostosowanie receptury kawy z automatycznego ekspresu gastronomicznego

Oprócz tych podstawowych parametrów, w profesjonalnych ekspresach WMF możemy również ustawić gramaturę i grubość mielonej kawy, ilość wody i mleka potrzebnych do zaparzenia ulubionego napoju kawowego. Precyzyjne ustawienia młynka i gramatury, wraz z gwarancją powtarzalności to bardzo istotne elementy, które docenią właściciele stacji benzynowych i biur. Ekspresy zapisują wszelkie dane, które w połączeniu z precyzyjnie określonymi recepturami napojów pomogą prowadzić wszelkie statystyki dotyczące konsumpcji jak również ilość zużywanej kawy.

Zarządzanie parametrami ekspresu gastronomicznego WMF za pomocą telefonu

W przypadku rozbudowanej sieci punktów takich jak np. piekarnie, biura  lub stacje benzynowe polecamy zwrócić uwagę na bardzo pomocne rozwiązanie jakim jest system CoffeeConnect, który kontroluje prace wielu ekspresów jednocześnie. System CoffeeConnect, pozwala na zdalne zarządzanie całą flotą urządzeń WMF z jednego miejsca. WMF CoffeeConnect zmienia potencjał ekspresów, dając im możliwość zdalnego dostarczania cennych danych, takich jak statystyki sprzedaży, ostrzeżenia o niskim poziomie zapasów lub konieczności konserwacji. Jest to system dwukierunkowy, co oznacza, że można przygotowane wcześniej promocje wysyłać bezpośrednio ze swojego biura na wyświetlacz dowolnej maszyny. Gromadząc, analizując i przetwarzając inteligentne dane o produktach, WMF CoffeeConnect umożliwia optymalizację procesów, redukcję kosztów obsługi i zwiększenie obrotów w miejscu pracy ekspresu.


BEZDOTYKOWO, HIGIENICZNIE I BEZPIECZNIE


WMF obserwując najnowsze trendy rynkowe dba również o bezpieczeństwo osób korzystających z ekspresów, zwłaszcza w standardzie samoobsługi. W obecnych czasach zminimalizowanie wszelkich kontaktów w celu zachowania higieny, to priorytet wielu producentów urządzeń. WMF stworzył aplikację internetową, dzięki której zamawiający nie muszą dotykać ekranu ekspresu podczas zamawiania ulubionego napoju.

Bezdotykowe zamawianie kawy w automatycznym ekspresie w gastronomii WMF

WMF SmartRemote – bo tak nazywa się ta aplikacja - to innowacyjne narzędzie do całkowicie bezdotykowego zamawiania i przygotowywania napojów w segmencie samoobsługowym. Stworzona przez WMF Group, aplikacja jest łatwa i intuicyjna w obsłudze. Wystarczy zeskanować kod QR za pomocą urządzenia mobilnego, wybrać ulubiony napój z menu na ekranie telefonu, podstawić kubek pod ekspres, a urządzenie zacznie wydawanie napoju.

Zaprojektowane jako aplikacja internetowa rozwiązanie WMF SmartRemote jest kompatybilne z dowolnym mobilnym systemem operacyjnym (iOS, Android, Windows lub Linux). Nie ma potrzeby pobierania i instalowania określonej aplikacji. Jedyną technologią, jakiej potrzebują użytkownicy, jest kamera urządzenia mobilnego i podłączona przeglądarka internetowa. Rozwiązanie jest teraz dostępne dla wszystkich podłączonych w pełni automatycznych ekspresów do kawy w trybie samoobsługowym.


PERSONALIZACJA WIZUALNA


Ekspresy WMF można również dowolnie personalizować pod względem wyglądu. Wiadomo jest, że ekspres poza swoją funkcjonalnością musi również odpowiednio się prezentować w miejscu swojego przeznaczenia. Dlatego w przypadku modelu WMF 1100 S, w momencie zakupu, istnieje opcja wyboru koloru urządzenia.

Gdy chcemy zobaczyć wizualizacje ekspresu w miejscu prowadzenia działalności, warto sprawdzić bezpłatną usługę WMF photo sim.

Pobierz aplikację za pomocą kodu QR, zeskanuj lokalizację, w której chcesz umieścić maszynę i jesteś gotowy do pracy. Dzięki Augmented Reality (rozszerzonej rzeczywistości) zobaczysz swoją preferowaną maszynę w pokoju 3D lub w rzeczywistym środowisku np. w twojej firmie. Aplikacja pokazuje urządzania w realistyczny sposób, odzwierciedlając wiernie ich rzeczywiste wymiary. Możliwość dodania akcesoriów daje Ci szansę zobaczenia kompletnego rozwiązania w zakresie ekspresu do kawy i sprzętu w Twojej firmie. Aplikacja jest bardzo łatwa i intuicyjna w obsłudze.

Pobierz aplikację za darmo

W profesjonalnych ekspresach WMF personalizować można również menu na wyświetlaczu. To od nas zależy jaki będzie układ przycisków, ile napojów będzie dostępnych na wyświetlaczu, czy z menu głównego będzie dostęp do dodatkowych funkcji takich jak np. podgrzanie kubka gorącą parą przed zrobieniem kawy, itd.

W każdym modelu począwszy od WMF 1100 S poprzez WMF 1300 S, WMF 1500S+ jak również WMF 5000 S+ i najwyższym modelu WMF 9000 S+, można również zmieniać ikony lub wgrywać własne. Wyświetlacz to również dobre miejsce na reklamę, dlatego oprócz dowolnego tła pod listą napojów, możemy także, ustawić wygaszacz z własną reklamą w formie zdjęcia lub krótkiego filmu. Wygaszacz pojawia się w momencie kiedy ekspres jest nieużywany przez dłuższą chwilę lub kiedy osoba korzystająca z urządzenia czeka po wybraniu na swój napój.


AKCESORIA PROFESJONALNYCH, AUTOMATYCZNYCH EKSPRESÓW DO KAWY 


W profesjonalnych ekspresach bardzo ważnym elementem są dodatkowe akcesoria. Podstawowym, który praktycznie zawsze idzie w parze z zakupem nowego ekspresu jest lodówka. W przypadku lodówek WMF mamy olbrzymi wachlarz możliwości.

Akcesoria Automatycznych ekspresów do kawy w gastronomii WMF

Zaczynając od doboru wielkości pojemnika na mleko, poprzez funkcjonalność np.  lodówka z  dodatkowymi półkami z podgrzewaczem filiżanek, aż po miejsce, w którym będziemy ją stawiali, czyli obok ekspresu lub pod ekspresem możemy dowolnie wybrać odpowiedni model, który będzie pasował do naszych potrzeb i preferencji klientów. 

WMF zawsze wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, dlatego coraz bardziej popularne są lodówki z podzielonym zbiornikiem. Rozwiązanie takie jest dedykowane pod dwa rodzaje mleka. Możemy w swojej ofercie mieć tradycyjne mleko UHT i jednocześnie mleko bez laktozy lub pochodzenia roślinnego. Oczywiście, aby taka lodówka była obsługiwana musimy wybrać odpowiednią konfigurację i model ekspresu. W tym przypadku jest to WMF 5000 S+.

Lodówkę o pojemności 10,5 litra możemy również wykorzystać jako lodówkę centralną, która jeśli mamy małą powierzchnię roboczą a potrzebujemy olbrzymiej wydajności, obsłuży dwa (a maksymalnie cztery) ekspresy jednocześnie. Takie rozwiązanie na pewno pozwoli zaoszczędzić miejsce na barze i pozwoli zwiększyć ergonomię pracy personelu.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, które polecamy Wam, aby rozbudować menu napojów jest stacja syropowa, która może obsługiwać jednocześnie cztery rodzaje syropów do kawy. Jest to świetne rozwiązanie w miejscach samoobsługowych na stworzenie unikatowego menu, które przyciągnie fanów połączenia niekonwencjonalnych smaków z ich ulubionym napojem. Dzięki stacji syropowej możemy tworzyć kawy i czekolady, które będą wyróżniały się na tle konkurencji indywidualnym dodatkiem.


KONSERWACJA AUTOMATYCZNYCH EKSPRESÓW DO KAWY WMF


Każde urządzenie po całym dniu pracy wymaga odpowiedniej konserwacji. Podobnie jest w przypadku automatycznych ekspresów WMF. Systemy mycia urządzeń do kawy to bardzo istotny element, na który również warto zwrócić uwagę przed zakupem ekspresu. W profesjonalnych ekspresach w zależności od potrzeb, również mamy wybór, który ułatwi codzienną obsługę maszyn. Systemy myjące linie mleczne uwarunkowane są poniekąd od systemu mleka, który mamy w wybranym modelu. Wszystko, w tym temacie sprowadza się do jak najprostszej obsługi i zautomatyzowania procesu konserwacji. Jakość mycia jest bardzo istotna dla zachowania odpowiedniej higieny i smaku sprzedawanej kawy. Zasadniczo systemy mycia WMF oparte są na dezynfekcji linii mlecznej gorącą wodą i parą, oraz na specjalnych tabletkach, które czyszczą i odtłuszczają zaparzacz z resztek kawy.

Automatyczne czyszczenie ekspresów WMF Auto Clean

Nowością jest automatyczny system mycia WMF AutoClean, który po jednorazowym skonfigurowaniu całkowicie automatycznie zacznie uruchomiać proces czyszczenia ekspresu, bez udziału i pomocy człowieka. System mleczny podpięty jest do płynu czyszczącego, natomiast tabletka, zastąpiona jest specjalnym granulatem, który wystarcza na 60 cykli mycia. Ekspres w ustawionym przez nas czasie, sam uruchamia i przeprowadza proces czyszczenia. Jest to duże ułatwienie dla sieci gastronomicznych, również stacji paliw lub miejsc, w których rotuje mocno personel. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy zapewnione bezpieczeństwo i zachowaną higienę pracy, a to przekłada się bezpośrednio na jakość obsługi i serwowanych napojów.


PODSUMOWANIE - TO JAKI EKSPRES WYBRAĆ DO GASTRONOMII?


Szukając automatycznego ekspresu warto zwrócić uwagę na powyższe punkty, które na pewno uporządkują naszą wiedzę i pozwolą w świadomy sposób podjąć odpowiednią decyzję. Wybór idealnego urządzenia pośród olbrzymiej oferty rynkowej to na pewno wielkie wyzwanie. Pamiętajcie, że decyzja jaki ekspres będzie pasował do Waszych oczekiwań to jedno, druga rzecz to dobranie odpowiedniego producenta i partnera handlowego. Obsługa posprzedażowa i serwis urządzenia to równie ważna kwestia jak zakup samego ekspresu. Należy pamiętać, ze automatyczny ekspres do kawy bez właściwego zaplecza serwisowego będzie po prostu urządzeniem awaryjnym o wysokich kosztach eksploatacji i krótkiej żywotności . Czas reakcji, dostępność części i profesjonalizm to bezpieczeństwo dla naszego biznesu.

Jeśli kierując się przy wyborze ekspresu, nie pominiecie żadnego akapitu z tego tekstu to na pewno podejmiecie właściwą decyzję, która pomoże odnieść Wam sukces.

Zamknij Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności i polityką dotyczącą cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.